15 października 2021

alweys.pl

Zawsze jesteśmy

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID co potrzebne rozumieć.

4 min read

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Raid Matrix Recovery – Jak odzyskać dane z dysku twardego z RAID Mapped Array Disks

Przyznaj fachowca do odzyskiwania danych z macierzy RAID 0,1.
Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Najnowszym trendem w odzyskiwaniu danych z awarii macierzy RAID jest zastosowanie odzyskiwania macierzy RAID. Odbywa się to poprzez umieszczenie jednego kawałka nadmiarowych danych na logicznych kawałkach macierzy, a następnie uczynienie macierzy jeszcze większą poprzez dodanie kolejnych dysków. Strategia ta jest stosowana, gdy pojedynczy serwer lub zestaw serwerów nie jest w stanie pomieścić wymaganych danych. Dobra wiadomość jest taka, że w typowym scenariuszu proces odzyskiwania danych z macierzy RAID pozwala na pełną wymianę dysków. Istnieją jednak sytuacje, w których nie będzie to możliwe i należy zastosować inną metodę.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID komu można powierzyć takie usługę.

Aby mieć pewność, że nie utracisz danych, powinieneś upewnić się, że wszystkie dane z Twoich serwerów zostały utracone. Nie ma znaczenia, w jaki sposób urządzenia zostały utracone. Ważne jest, aby znać pełną ścieżkę dostępu do urządzeń SAN i zlokalizować wszystkie utracone urządzenia. Następnie należy przejrzeć wszystkie dane, aby znaleźć każdy plik na każdym urządzeniu i lokalizację plików na dysku logicznym, a następnie określić, który dysk logiczny należy odbudować.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 jaka skuteczność? i jakie są ceny.

Aby pomyślnie odzyskać dane z awarii macierzy RAID, należy utworzyć kopię zapasową. Następnie należy użyć tego samego oprogramowania do odzyskiwania danych z macierzy RAID, które było używane podczas pierwotnego odzyskiwania danych. Należy również otworzyć sesję odzyskiwania danych w wierszu poleceń. Umożliwi to rozruch z dysku twardego, który został wybrany do odzyskiwania danych z macierzy RAID. Jeśli uruchomić z dysku logicznego, najprawdopodobniej napotkasz komunikat o błędzie, który mówi coś w rodzaju „Raid dysk jest zajęty”.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 jako kierunek spółki po utracie danych.

Następnie należy spróbować ponownie uruchomić komputer. Jeśli jesteś w stanie uruchomić system, należy szukać ikony odzyskiwania na pulpicie lub na pasku zadań w prawym dolnym rogu pulpitu. Ikona może się różnić dla różnych systemów operacyjnych, więc należy szukać narzędzia do odzyskiwania danych, które jest powszechnie określane jako „macierz RAID”. Gdy masz tę ikonę, reszta procesu odzyskiwania rozpocznie.

Po ponownym uruchomieniu komputera pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest upewnienie się, że wszystkie aplikacje, które były otwarte przed ponownym uruchomieniem, są zamknięte. Następnie można przejść dalej i otworzyć system plików, który został utworzony podczas instalacji systemu operacyjnego. Możesz użyć tego do zlokalizowania wszystkich plików, które zostały zapisane na dysku. Jeśli nie można zlokalizować wszystkich plików, należy utworzyć pulę wtórną i kontynuować proces odzyskiwania. Jeśli to się nie powiedzie, należy szukać innego kawałka sprzętu lub oprogramowania.

Istnieją dwa różne sposoby odzyskiwania plików logicznych i systemów. Można albo odtworzyć logiczny dysk danych przy użyciu dysku OS, albo można użyć dysku parzystości. Podczas tworzenia pliku, należy upewnić się, że wypełniasz wszystkie zera. Jeżeli nie można utworzyć pliku lub jest on pełen zer, należy użyć dysku parzystości. Podczas przywracania pliku logicznego należy sprawdzić, które sektory zawierają ważne dane, a następnie użyć polecenia linear/parallel na dysku twardym, aby skopiować wszystkie pliki do potrzebnych sektorów. Po skopiowaniu wszystkich plików należy zapisać obraz odzyskiwania w użytecznej lokalizacji.

Przywracanie danych z macierzy RAID w operatywne lekarstwo.

Najważniejszym krokiem do uzyskania fizycznej konfiguracji dysku i pracy w środowisku odzyskiwania macierzy RAID jest ponowne uruchomienie maszyny. Zapewni to, że dyski są w prawidłowej pozycji i że dane logiczne są dostępne. Następnym krokiem w procesie odzyskiwania jest umieszczenie wszystkich danych w odpowiednich sektorach, jak również bootsect. Po wykonaniu tych kroków, należy ponownie uruchomić komputer i sprawdzić, czy odzyskiwanie odbywa się. Jeśli tak, to można przejść do funkcji przywracania. Jest to dość prosta procedura, a wiele osób uważa ją za całkiem udaną.

Te kroki będą generalnie zapewnić najlepsze wyniki, jeśli zdecydujesz się odzyskać dane na miejscu. Powinieneś skorzystać z usługi przechowywania danych online, ponieważ prawdopodobnie uzyskasz w ten sposób lepsze wyniki. Jeśli jednak nie masz czasu do stracenia, istnieją firmy, które oferują odzyskiwanie danych za pomocą kopii zapasowej na taśmie. To powinno działać w nagłych wypadkach, o ile masz odpowiedni system kopii zapasowych taśm w miejscu przed rozpoczęciem procesu.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.