18 października 2021

alweys.pl

Zawsze jesteśmy

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID firma na ratunek.

4 min read

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Przegląd najlepszych programów bezpieczeństwa komputera dla macierzy RAID odzyskiwania

Odtwarzanie danych z macierzy RAID firma.
Odtwarzanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Architektura macierzy RAID jest znana od jakiegoś czasu, ale nigdy wcześniej nie widziałem, aby jeden z moich klientów, konsultant IT, musiał skorzystać z odzyskiwania danych z macierzy RAID w trakcie rozwiązywania problemów. Wszystko zaczęło się od tego, że podczas sprawdzania wyłącznika zasilania na swojej stacji roboczej odkrył, że został on uszkodzony podczas uruchamiania aplikacji, która wcześniej została zapisana na dysku twardym. Po ustaleniu, że jest to prawdopodobnie odosobniony przypadek, przeszedł do poszukiwania przyczyn, dla których wyłącznik zasilania w ogóle się włączył. Po zidentyfikowaniu problemu z konkretnym komponentem na płycie głównej, zaczął rozwiązywać go za pomocą oprogramowania z interfejsem online, znanego jako eacket.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 wydatki także perspektywy.

Kiedy na ekranie pojawił się interfejs /Eacket, zdał sobie sprawę, że było to zwykłe przeoczenie – awaria sprzętu, a nie cokolwiek innego. Teraz, gdy był już pewien, że problem jest związany ze sprzętem, zaczął szukać rozwiązania tej zagadki. Ku jego przerażeniu, pomimo przeszukania bazy danych, nie mógł znaleźć żadnego rozwiązania. To skłoniło go do poproszenia mnie o radę, ponieważ miał już dość napotykania tych samych problemów raz po raz, bez żadnego widocznego rozwiązania. Jak to zwykle bywa w tego typu sytuacjach, postanowiłem skierować go do niejakiego Kopi Luoma, jednego z najbystrzejszych umysłów w świecie IT, który mieszka w Auckland, w Nowej Zelandii.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID firma na ratunek.

Po wysłuchaniu jego historii zdałem sobie sprawę, że większość błędów była spowodowana błędami w BIOS-ie komputera. Ponieważ sam jestem maniakiem, przeskanowałem system programem antywirusowym, aby znaleźć jakiekolwiek oznaki wirusa. Odkryłem, że plik definicji wirusa nie został całkowicie usunięty z komputera. Wciąż tam był i tworzył pętlę w firmware, co powodowało, że system operacyjny nie mógł się uruchomić. Ponadto, dysk twardy zaczynał się zapełniać z powodu wszystkich plików, które były na nim umieszczane.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 co wypada wiedzieć.

Następnie przeprowadziłem diagnostykę komputera przy użyciu narzędzi systemowych i Systeminfo. Diagnoza wykazała, że komputer miał problem z BIOS-em i że do jego uratowania potrzebny był poprawny plik konfiguracyjny. Z mojego dochodzenia wynikało, że problem z BIOS-em był spowodowany przez oprogramowanie używane przez komputer do ustawiania konfiguracji bloków. Ze względu na charakter ustawień konfiguracyjnych, miały one tendencję do uszkadzania się i nie mogły być prawidłowo odczytywane przez system operacyjny. Całe szczęście, że dysk twardy nie był jeszcze zapełniony z powodu wszystkich plików, które zostały na nim umieszczone. Po wyczyszczeniu dysku twardego i przywróceniu domyślnych ustawień BIOS-u system operacyjny mógł z powodzeniem wznowić normalną pracę.

Po naprawieniu BIOS-u przeprowadziłem czystą instalację przez Internet, używając DVD-ROM-u. Jedyna różnica w tej czystej instalacji polegała na wyłączeniu trybu Raid Mode, co pozostawiło prawdziwy stan dysku twardego. Jedyna różnica w tej czystej instalacji polegała na tym, że tryb Raid został wyłączony, co pozostawiło dysk twardy w jego prawdziwym stanie. Wszystko inne było identyczne z konfiguracją RAID przy użyciu Z NAS. Następnie przystąpiłem do ponownej instalacji systemu operacyjnego Linux i zaktualizowałem system operacyjny o najnowsze sterowniki od producenta.

W trakcie tego procesu, dowiedziałem się, że istnieje inna metoda, aby wykonać odzyskiwanie RAID i to jest przy użyciu Opemon USB pendrive. Jest to oprogramowanie open source, który został opracowany do wykonywania odzyskiwania danych przy użyciu pendrive USB. Jedną z najlepszych cech tego oprogramowania jest to, że ma intuicyjny interfejs użytkownika, który pozwala użytkownikom łatwo odzyskać dane przy użyciu NAS lub innego urządzenia SAN. Oprogramowanie zostało również zaprojektowane w przyjaznym dla użytkownika formacie, który pozwala użytkownikom łatwo przekonwertować istniejące NAS lub inne sieciowe urządzenia magazynujące do pendrive’a USB z obsługą Raid. Użytkownicy mogą to zrobić poprzez podłączenie dysku USB do komputera, uruchomienie oprogramowania Opemon i wybranie funkcji przywracania.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 jaka skuteczność? jakie są zapłaty.

W mojej recenzji doszedłem do wniosku, że najlepszym oprogramowaniem do odzyskiwania danych z urządzenia NAS jest RaidZooka firmy Opemon, którego wcześniej używałem przy tworzeniu własnego systemu tworzenia kopii zapasowych danych na poziomie przedsiębiorstwa. Używając Opemon, byłem w stanie odzyskać wszystkie dane ze wszystkich urządzeń głównych w systemie, nie tracąc ani jednego pliku danych. Oczywiście, gdyby istniało kilka plików, które chciałem odzyskać, konieczne byłoby sformatowanie NAS-a i użycie do tego procesu pendrive’a USB.

Dzięki nowemu systemowi, który nazwałem RaidZooka Mo Eszyska, nawet najbardziej doświadczeni administratorzy bezpieczeństwa sieciowego mogą skutecznie odzyskać potrzebne im pliki przy niewielkim lub zerowym wysiłku. Ściągnięcie i zainstalowanie oprogramowania zajmuje tylko kilka minut, co jest wystarczająco łatwe do wykonania dla początkującego użytkownika. Uruchamiając kilka prostych programów, takich jak rozpoczęcie procesu instalacji wraz z restartem systemu, byłem w stanie bardzo szybko rozpocząć odzyskiwanie danych. Po ponownym uruchomieniu serwera, następnie sformatowałem dyski w razie potrzeby i próbowałem wykonać jeden-dwa ciosy przeciwko dyskom twardym, próbując odtworzyć dane na każdym dysku osobno. Niestety, proces ten nie zadziałał, ale udało mi się odzyskać część danych przed ponownym uruchomieniem serwera w celu przeprowadzenia ostatniej rundy testów.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.