23 sierpnia 2022

alweys.pl

Zawsze jesteśmy

Ogrodzenia plastikowe jak montować.

8 min read

ogrodzenia plastikowe Różne typy ogrodzeń i bram z tworzyw sztucznych

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów ogrodzeń i bram z tworzyw sztucznych. Zanim zdecydujemy się na jeden z nich, warto wiedzieć, jaki materiał jest najodpowiedniejszy do konkretnego zastosowania. W tym artykule wyjaśniono, czym są i czym różnią się od siebie takie materiały, jak PCV, Vinyl, Chain-link i Diamond-mesh. Można również sprawdzić specyfikacje i inne informacje o produkcie dla każdego typu. Poniżej przedstawiono niektóre zalety i wady każdego z tych typów.

PCV

Do zalet ogrodzeń z PCV należy trwałość i niezawodność, jaką oferują. PCV jest odporne na gnicie i wypaczanie oraz posiada inhibisztachety promieniowania ultrafioletowego, dzięki czemu jest doskonałym wyborem do zastosowania na zewnątrz. Ogrodzenia z PCV można czyścić za pomocą węża i nie wymagają one konserwacji. Posiadają również ukryte łączniki i płynne przejścia między deskami. Zalety ogrodzeń z PCV w porównaniu z innymi typami ogrodzeń są liczne.

W przeciwieństwie do innych materiałów, ogrodzenia z poliwinylu nie pękają łatwo pod wpływem bezpośredniego uderzenia lub ostrej krawędzi. Ponieważ jest nieporowate, ogrodzenie z poliwinylu nie wchłania wody ani wilgoci. Można je łatwo wymienić, więc nie trzeba się martwić, że po jakimś czasie się rozpadnie. A ponieważ ogrodzenia z PCW są lekkie, można je zamontować samodzielnie. Nie ma potrzeby zatrudniania fachowca, ponieważ ogrodzenie nie rozszerza się ani nie kurczy. Jest też łatwe w montażu. Oprócz lekkości, ogrodzenia z PCW zapewniają prywatność.

Kolejną zaletą ogrodzeń z PCV jest ich trwałość. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia z PCV są bardziej przystępne cenowo niż większość innych typów. Jest również łatwy w utrzymaniu, więc nie trzeba się martwić o jego konserwację. Ogrodzenia drewniane wymagają bejcowania i wymiany desek. Ponadto ogrodzenia z PCV wyglądają ładnie w każdym sąsiedztwie i będą służyć przez wiele lat. Dobra wiadomość jest taka, że można znaleźć wiele opcji ogrodzeń z PCW, które nie nadwyrężą budżetu.

Winyl

Podczas gdy ogrodzenia metalowe i drewniane mogą wymagać malowania i bejcowania, ogrodzenia winylowe nie wymagają konserwacji. Są one odporne na działanie promieniowania UV i czynników atmosferycznych. Jednak po kilkudziesięciu latach wystawienia na działanie czynników atmosferycznych PCW blaknie i staje się kruche. Można temu jednak łatwo zaradzić, po prostu zmywając brud i zanieczyszczenia z ogrodzenia za pomocą węża ogrodowego. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, ogrodzenia z winylu są doskonałym rozwiązaniem.

Niektóre ogrodzenia winylowe mają fakturę przypominającą drewno, inne nie mają żadnej faktury, dzięki czemu wyglądają jak drewno. Można je stosować w celu zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa wokół basenu lub jako dekoracyjny akcent na trawniku. Ogrodzenia winylowe są dostępne w wielu neutralnych kolorach, w tym czarnym i czerwonym, a także w wersjach z fakturą. Jeśli obawiasz się o wygląd swojego ogrodzenia, możesz również wybrać ogrodzenie winylowe z wykończeniem teksturowanym, które imituje wygląd drewna lub kamienia.

Zalety ogrodzeń winylowych są liczne. Po pierwsze, wymagają niewielkiej konserwacji. Głównym składnikiem ogrodzeń winylowych jest PCW. Winyl to ogólna nazwa polichlorku winylu. Ze względu na swoją trwałość jest to popularny wybór na ogrodzenia posesyjne. Ponadto ogrodzenia z winylu są dostępne w szerokiej gamie kolorów i stylów. Ogrodzenia z winylu mają pewne wady, ale ogólnie są jedną z najtańszych dostępnych opcji ogrodzeniowych.

Linkę łańcuchową

Choć wielu ludzi odstrasza brzydki wygląd plastikowych ogrodzeń łańcuchowych, mają one wiele zalet. Są niedrogie i stosunkowo łatwe w montażu. Są także niezwykle trwałe, wytrzymują nawet 20 lat lub więcej. Istnieją jednak pewne wady tego typu ogrodzeń, w tym fakt, że zapewniają one niewielką prywatność i wymagają regularnej konserwacji. Oto kilka korzyści, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji, czy ogrodzenia plastikowe z ogniwami łańcuchowymi są dla Państwa odpowiednie.

Kolejną zaletą plastikowych ogrodzeń łańcuchowych jest ich niewymagająca konserwacja. Często określa się je mianem ogrodzeń cyklonowych, a choć są trwałe i odporne, nie są niezniszczalne. Nadal będą się wyginać lub załamywać pod ciężarem opadłych gałęzi i gruzu. Z tych powodów przed postawieniem ogrodzenia zaleca się kontakt z lokalnym wydziałem budownictwa.

Plastikowe ogrodzenia łańcuchowe są dostępne z kilkoma opcjami dostosowywania. Dostępne są specjalne dodatki, takie jak listwy i przednie szyby, które zwiększają bezpieczeństwo. Listwy to długie pasy tworzywa sztucznego, które są utrzymywane w miejscu przez splecione ogniwa. W zależności od potrzeb, listwa może stanowić barierę, zasłonę prywatności lub ekran. Opcje te zapewniają różne korzyści w zależności od zastosowania.

Siatka diamentowa

Jeśli zastanawiasz się nad wymianą starego ogrodzenia z ogniw łańcucha, rozważ nowszy typ ogrodzenia, zwany ogrodzeniem plastikowym o siatce rombowej. Wykonane z połączonych ze sobą drutów stalowych ogrodzenie plastikowe o oczkach rombowych jest mniej podatne na rdzewienie lub pękanie pod wpływem warunków atmosferycznych. A ponieważ wymiana ogrodzenia z siatki diamentowej jest tańsza niż instalacja nowego, można zaoszczędzić pieniądze, naprawiając je samodzielnie, zamiast wymieniać je całkowicie.

Wybór ogrodzenia z tworzywa sztucznego o siatce rombowej ma wiele zalet. Jest ono mocne, bezpieczne, nie rdzewieje ani nie obwisa. W porównaniu z ogrodzeniami metalowymi ma tę dodatkową zaletę, że jest dostępne w wielu różnych kolorach. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla obiektów mieszkalnych, jak i komercyjnych. Ponadto, jest to jedna z najtańszych opcji na rynku. Można znaleźć ogrodzenia plastikowe o oczkach rombowych w kolorze czarnym, zielonym, pomarańczowym i brązowym, a z pewnością będziesz zadowolony z bezpieczeństwa i ochrony, jakie zapewniają.

Ogrodzenie z tworzywa sztucznego o siatce rombowej może stanowić ogromną różnicę na placu budowy, gdzie widoczność ma kluczowe znaczenie. Ten przezroczysty materiał można szybko zamontować, co czyni go idealnym rozwiązaniem ogrodzeniowym w miejscach, gdzie widoczność ma kluczowe znaczenie. Kolejną zaletą ogrodzenia plastikowego z siatki rombowej jest to, że jest ono łatwiejsze w montażu niż większość innych ogrodzeń. Ponadto ten typ ogrodzenia jest stosunkowo niedrogi, więc stanowi doskonałą opcję dla placów budowy.

Winyl z nadrukiem słojów drewna

Jeśli szukasz nowego ogrodzenia dla swojego podwórka, świetną opcją jest winyl z nadrukiem słojów drewna. Firma Grand Illusions Vinyl Fence oferuje w swoim asortymencie pięć autentycznych słojów drewna. Można wybierać spośród wielu kolorów i stylów, a ogrodzenia te są praktycznie bezobsługowe. Ponadto można je zainstalować w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Ogrodzenia winylowe z słojami drewna to doskonały wybór, jeśli chcesz uzyskać ogrodzenie o autentycznie postarzonym i bogatym wyglądzie.

Wytłaczane drewnopodobne ogrodzenia winylowe i bramy produkowane przez Liberty Fence & Railing mają bardziej realistyczny wygląd i wrażenie. Zapewniają wygląd drewna bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Płoty winylowe z ziarnem drewna można zamówić w trzech różnych odcieniach i są dostępne w trzech różnych kolorach. Dla zwiększenia autentyczności, niektóre ogrodzenia mają nawet kolor pasujący do otaczającej je posesji. Ponadto, ogrodzenia winylowe z nadrukiem drewnopodobnym są również łatwe w utrzymaniu.

Kolory ogrodzeń winylowych z nadrukiem słojów drewna grają tonami i fakturą. Jeśli kupujesz ogrodzenie z kamienia lub drewna, ziarno może być dla Ciebie ważniejsze niż żywość kolorów. W przypadku tego ogrodzenia właścicielka domu wybrała odcienie pasujące do kolorystyki jej domu. Biały płot imituje boazerię z desek, natomiast czarna część wygląda jak poplamione drewno. Ogrodzenia te mają pięcioletnią gwarancję i doskonale wyglądają zarówno na tle jasnych, jak i ciemnych krajobrazów.

Sentry Secura HD

Jeśli szukasz solidnego i bezpiecznego ogrodzenia dla swojego domu lub firmy, Tenax Sentry Secura HD jest doskonałym wyborem. Ogrodzenie posiada gładkie górne i dolne krawędzie oraz siatkę w kształcie rombu, dzięki czemu dzieci i zwierzęta domowe są bezpieczne wewnątrz. Ogrodzenie to jest również dostępne w bardziej ekonomicznej rolce o wymiarach 4×50 stóp. Ogrodzenie Tenax jest wykonane z tworzywa HDPE, dzięki czemu jest odporne na rozdarcia i promieniowanie UV.

Pomarańczowe ogrodzenie ochronne Tenax Sentry Secura 5′ X 100′ jest ekonomicznym rozwiązaniem nadającym się do wielokrotnego użytku. To ogrodzenie ochronne jest odporne na promieniowanie UV i rozdarcia oraz doskonale nadaje się do prac drogowych. Ogrodzenie nadaje się do wielokrotnego użytku i jest łatwe w montażu. Oprócz tego, że jest trwałe, jest również bardzo elastyczne i może być używane do prac drogowych. Wykonane jest z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), jest lekkie i łatwe w montażu.

Tworzywa sztuczne z recyklingu TDP

Firma TDP wprowadziła ostatnio na rynek gamę produktów budowlanych i do kształtowania krajobrazu wykonanych z przetworzonych odpadów plastikowych. Produkty te są wytwarzane z odpadów, które w przeciwnym razie trafiłyby na wysypiska śmieci. Produkty te zostały zaprojektowane tak, aby były trwałe, dostosowane do potrzeb i przyjazne dla środowiska. W rezultacie przewyższają one jakością materiały tradycyjne. Oto niektóre z zalet produktów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Oferowane przez firmę ogrodzenia i meble zewnętrzne z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu doskonale nadają się do wzbogacenia każdego otoczenia.

Ogrodzenia TDP z przetworzonego plastiku mają wiele zalet. Po pierwsze, przewyższa jakością tradycyjne materiały, w tym drewno. Wygląda i w dotyku przypomina drewno, dlatego też jest już wybierane przez największe organizacje. Co więcej, nie wymaga konserwacji, nie wymaga środków konserwujących i nie powoduje wydzielania szkodliwych substancji chemicznych do środowiska. Ogrodzenia z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu firmy TDP są dostępne w postaci pełnych paneli i ekranów i nadają się do recyklingu, co oznacza, że można je poddać recyklingowi.

Jeśli chodzi o trwałość, ogrodzenia z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu są znacznie lepsze od tradycyjnego drewna i innych materiałów budowlanych. Tradycyjne materiały z czasem niszczeją lub rozpadają się, wymagając stałej konserwacji. Co więcej, nie będą one sprzyjać obecności owadów, które niszczą drewniane ogrodzenia. Ponadto ogrodzenia z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu są przyjazne dla środowiska i mogą wytrzymać trudne warunki. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że Twoje ogrodzenie będzie służyło przez wiele lat. A więc, śmiało, zainstaluj ogrodzenie z plastiku z recyklingu TDP.