4 marca 2024

alweys.pl

Zawsze na czasie

Pozwolenia na budowę mieszkaniowych ogrodzeń akustycznych

3 min read

Pozwolenia na budowę mieszkaniowych ogrodzeń akustycznych

panele-wyciszajace
panel-wygluszajacy

Posiadanie mieszkalnego ogrodzenia akustycznego jest świetnym sposobem na utrzymanie hałasu z zewnątrz domu w. Może zmniejszyć dźwięk na zewnątrz nawet o trzydzieści decybeli. Może być również tak estetyczny dla oka, jak każdy inny rodzaj ogrodzenia.

Spełnia rygorystyczne normy wydajności na drogach szybkiego ruchu

Działania Kongresu w ramach ustawy Moving Ahead for Progress in the 21st Century Act (MAP-21) wymagały od Sekretarza Transportu aktualizacji Narodowego Spisu Mostów (NBIS). MAP-21 zmienił 23 U.S.C. 144(d)(2), aby wymagać kontroli i raportowania danych na poziomie elementów w odniesieniu do wszystkich mostów autostradowych finansowanych w ramach programów pomocy federalnej. Przepis wymaga również inspekcji mostów należących do społeczności plemiennych i mostów będących własnością prywatną połączonych z drogą publiczną. Wymaga również, aby stanowe Departamenty Transportu prowadziły rejestr certyfikowanych inspektorów mostowych. NBIS jest krytycznym narzędziem do utrzymania bezpieczeństwa i mobilności ludzi.

Federalna Administracja Autostrad (FHWA) zaktualizowała NBIS w celu spełnienia wymogów MAP-21, uwzględnienia postępu technologicznego i usunięcia niejasności. W przepisie zmieniono również nazwy niektórych terminów, zmieniono niektóre definicje i dodano nową terminologię. FHWA otrzymała komentarze od American Association of State Highway Transportation Officials (AASHTO), American Council of Engineering Companies (ACEC), American Society of Civil Engineers (ASCE) i indywidualnych obywateli. Większość komentatorów sugerowała, aby FHWA wzięła na siebie odpowiedzialność za prowadzenie rejestru certyfikowanych w skali kraju inspektorów mostowych. Alternatywnie, FHWA mogłaby ustanowić procedury, których państwa musiałyby przestrzegać, aby zapewnić, że ich programy inspekcji mostów spełniają rygorystyczne standardy wydajności autostrady.

Oczekuje się, że aktualizacja HSP zostanie zakończona w 2022 roku. Departament Transportu Stanu Waszyngton (WSDOT) wykorzysta analizę HSP w celu ustalenia oczekiwań dotyczących wydajności programu i kierowania zaleceniami dotyczącymi poziomów inwestycji programu. WSDOT będzie również angażować się w społeczność podczas planowania i wdrażania programu. Departament będzie również współpracował z regionalnymi organizacjami planowania transportu w celu wyboru konkretnych inwestycji. WSDOT jest zobowiązana do opracowania planu systemu autostradowego, który spełnia potrzeby ludzi i społeczności w stanie Waszyngton. Departament będzie współpracował ze społecznością w celu opracowania planu w sposób zapewniający równość w całym procesie planowania.

Czy konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę?

Posiadanie zainstalowanego mieszkalnego ogrodzenia akustycznego może pomóc w zmniejszeniu hałasu i poprawić jakość życia osób mieszkających w okolicy. Nie oznacza to jednak, że należy je budować bez wymaganych zezwoleń. W większości przypadków przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac konieczne jest złożenie wniosku o pozwolenie na budowę w lokalnym urzędzie planowania. Jeśli nie jesteś pewien, czy potrzebujesz pozwolenia na budowę, powinieneś skontaktować się z lokalnym samorządem w celu uzyskania porady.

Jeśli hałas jest spowodowany działalnością sąsiedniego przedsiębiorstwa komercyjnego, np. klubu nocnego, może być konieczne złożenie wniosku o ocenę wpływu hałasu. Może to kosztować dużo czasu i pieniędzy, a także może być procesem stresującym. Jeśli uda Ci się uniknąć oceny hałasu, zaoszczędzisz sobie wiele stresu. Warto jednak porozmawiać z mieszkańcami okolicy i poinformować ich o swoich planach. Jeśli nie jesteś w stanie porozmawiać z mieszkańcami, zawsze możesz spróbować grzecznie zapytać, czy mają jakieś obawy dotyczące hałasu. Często będą oni bardzo zadowoleni z pomocy, a nawet chętnie pomogą przy składaniu wniosku o planowanie.

Jeśli chcesz zainstalować ogrodzenie, ale obawiasz się o poziom hałasu, powinieneś skontaktować się z lokalnymi władzami ds. planowania i poprosić o radę. Mogą one również pomóc w zlokalizowaniu i zidentyfikowaniu źródła hałasu i powiedzą, czy należy ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ogrodzenia dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]